Możliwość aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz doskonalenia piłkarskich umiejętności – to wszystko zapewnia turniej Śnieżka Cup. Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji rozgrywek, które zostały zorganizowane już po raz 11.

Letnia odsłona Śnieżka Cup odbyła się w dniach 16 -17 czerwca 2018 roku, na stadionie LKS Igloopol w Dębicy. W piłkarskich zmaganiach uczestniczyło ponad 1000 zawodników z pięciu województw: małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i śląskiego. Mimo, iż rozgrywki były bardzo zacięte, młodzi adepci futbolu bawili się doskonale rywalizując ze swoimi rówieśnikami z różnych regionów Polski.

Turniej zgromadził piłkarzy z roczników: 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 i 2012. W każdym z nich wyłoniono trzy najlepsze ekipy:

Mecze rozgrywane podczas Śnieżka Cup były jak zawsze na wysokim poziomie, a młodzi zawodnicy, dzięki dopingowi kibiców mogli poczuć przedsmak emocji, jakie towarzyszą na co dzień piłkarskim gwiazdom na światowych stadionach. – Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a do wszystkich drużyn trafiły również puchary. Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny, mogliśmy wspierać Śnieżka Cup. Sportowa rywalizacja kształtuje charakter dzieci, inspirując je również do podejmowania wyzwań w przyszłości  – mówi Dominika Kurzawa, Specjalista ds. Komunikacji z FFiL Śnieżka SA.

Już teraz organizatorzy Śnieżka Cup zapraszają wszystkich do udziału w zimowej edycji turnieju oraz do obejrzenia relacji z wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=mLuVj6I_304&feature=youtu.be

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA, jako firma zaangażowana w działalność społeczną, od lat realizuje autorskie projekty wspierające rozwój najmłodszych. W te działania idealnie wpisuje się program „Dziecięcy świat w kolorach”, dzięki któremu oddziały pediatryczne w całej Polsce zyskują nową kolorystykę, a także nowy konkurs „Koloratorium”, w ramach którego szkoły podstawowe walczą o profesjonalnie wyposażone pracownie biologiczno-chemiczne. W 2005 roku firma powołała też do życia Fundację Śnieżki Twoja Szansa, wspierającą m.in. osoby zmagające się z chorobą i niepełnosprawnością.